prednaskaZnojemská astronomická společnost pořádá dětský astronomický kroužek ve spolupráci a pod patronací školy na náměstí Republiky. Další setkání členů v tomto školním roce bude v pátek 7.4. 2017 v 17.00 hod. srazem před školou na nám. Republiky. Ukončení je plánováno 18.00 hod. 

Na programu budou zajímavá astronomická videa, tak  jak byla prezentována v rámci přednášky, která se uskutečnila pro znojemské účastníky akademie třetího věku. Kroužek bude trvat pouze hodinu  a také o hodinu dříve začne, než jak je běžně zvykem . . .  

Rodiče nejsou vyloučeni, pakliže by nechtěli čekat na své ratolesti někde venku :-);

201307040040 MessierZnojemská astronomická společnost pořádá dětský astronomický kroužek ve spolupráci a pod patronací školy na náměstí Republiky. Další setkání členů v tomto školním roce bude v pátek 24.3. 2017 v 18.00 hod. srazem srazem na parkovišti pod znojemskou přehradou, u dřevěného mostu.

Ukončení je plánováno 22.00 hod. 

Na programu bude pozorovací akce -  Messierův maraton. Akci může zhatit jen výjimečně špatné počasí. Více v článku.

PIA21422 hiresZnojemská astronomická společnost pořádá dětský astronomický kroužek ve spolupráci a pod patronací školy na náměstí Republiky. Další setkání členů v tomto školním roce bude v pátek 10.3. 2017 v 18.00 hod. srazem před školou na nám. Republiky. Ukončení je plánováno 19.30 hod. 

Na programu budou exoplanety a hlavně novinka na tomto poli, objev 7 planet u soustavy TRAPPIST-1, kterou si zkusíme i graficky zobrazit. Budeme potřebovat pravítko a ostrou tužku a případně i pastelky. Povíme si něco o této soustavě ale i o jiných planetárních soustavách ve vesmírů. Také se pomalu budeme připravovat na jarní pozorovací akci.

spaceX

Znojemská astronomická společnost pořádá dětský astronomický kroužek ve spolupráci a pod patronací školy na náměstí Republiky. Další setkání členů v tomto školním roce bude v pátek 24.2. 2017 v 18.00 hod. srazem před školou na nám. Republiky. Ukončení je plánováno 19.30 hod. 

Na programu bude kosmonautika. Podrobně podíváme na další úspěšný start rakety Falcon 9 společnosti Space X. A zkusíme si vypracovat další graf úspěšného startu rakety. Co budeme potřebovat? Pravítko s ryskou a ostré tužky, může být i tenké pero nebo propiska s tenkým hrotem. Také se budou hodit pastelky, guma, ořezávátko apod. A hlavně . . . pokud ho členové ještě mají . . . i graf minulého startu.